Szczepienie w pracy?

Opublikowano 2 lata temu

Na dzień dzisiejszy w Polsce przynajmniej jedną dawką zaszczepiono już blisko 8,5 milionów obywateli. Na początku maja powinien wystartować program szczepień w zakładach pracy, skierowany do pracowników i ich rodzin.


W Polsce szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły 27 grudnia 2020 roku i w pierwszej kolejności dotyczyły pracowników sektora ochrony zdrowia. Następnie stopniowo uruchamiano rejestrację dla osób w określonych kategoriach wiekowych. Na dzień dzisiejszy w Polsce przynajmniej jedną dawką zaszczepiono już blisko 8,5 milionów obywateli (źródło: gov.pl).

Co będzie następnym krokiem? Na stronie rządowej możemy zapoznać się z informacją, że 10 maja powinien wystartować program szczepień w zakładach pracy. Z artykułu wynika, że na ten moment z programu będą mogły skorzystać tylko firmy lub grupy firm sąsiadujących ze sobą, które uzbierają łącznie przynajmniej 300 osób chętnych do szczepienia. Wśród tych osób mogą znaleźć się pracownicy firm zatrudnieni na podstawie wszystkich rodzajach umów oraz pełnoletni członkowie rodziny tych osób.

Procedura nie będzie obowiązkowa – program jest skierowany tylko do osób chętnych. Jednak zainteresowanie jest dosyć duże - dla niektórych osób szybsze będzie zaszczepienie się w pracy, niż samodzielne zapisywanie się do kolejki. W związku z tym powoli możemy zauważyć szykowanie się większych zakładów do tej procedury - wiele firm prowadzi już wstępne listy zapisów, żeby zapewnić sobie możliwie jak najsprawniejszą organizację akcji szczepionkowej.

Co my możemy dodać od siebie? Zaszczepmy się, żebyśmy jak najszybciej mogli wrócić do normalności!